MaviPortal.Net | Türkiye'nin Online Portalı

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Haftanın en güzel filmleri

08.07.2018
98
Haftanın en güzel filmleri

Her seferinde binlerce film sitesinden hangi film’i izlemekte kararsız kalmışsanız, hazırladığım bu yazımı okumalısınız.Her hafta olduğu gibi bu haftada sizler için keyifle izleyebileceğiniz film listesi hazırladım.Haydi şimdi film listemize dönelim.Filmlerin konusunu özet olarak yazdım.Amacım izlenmesi gereken filmleri derleyip listelemektir.Seçilen filmleri izledikten sonra emeğim karşılığı bir yorum ekleyin.

1-Vurguncular – War Dogs

Bu film Komedi tadında bir nevi mafya filmidir.İki arkadaş olarak gayri yasal yollarla silah satışı yapmaktadırlar.Film keyif verici ve sürükleyici bir süreç sağlamaktadır.

imdb Puanı : 7,2

Tür : Komedi,Aksiyon

 

 

 

 

 


2-Kaybedeceğim Bir Şey Yok – Nothing to Lose

Edir Macedo’nun hayatını anlatan bu film dram türünde olmakla en iyi film listemizde yerini almıştır.Brezilya’da yaşayan ve herkes için ruhani biri olarak görülen ve klise’nin kurucusu olarak bilinen Edir Macedo’nun kitaptan beyaz perdeye aktarılan hikayesine gideceksiniz.Zamanınızı bu filmi izleyerek harcamanızı tavsiye ediyorum.

imdb Puanı : 6,9

Tür : Dram

 

 

 

 

 


3-Karınca Adam ve Eşek Arısı – Ant-Man and the Wasp

Karınca Adam filminin 2. Serisi olan Ant-Man and the Wasp  bir süper kahraman hemde bir baba olmanın zorluğu üzerinde olacaktır. Aile babasının yanında kahramanlık onun hiç alışık olmadığı birşey olsada sanırım alışacak gibi durmaktadır. Geçmişin izlerini hala taşıyan Scott kıyafetlerini giyip The Wasp ile iş birliği yaparak geçmişte kısa yolculuk yapacaklardır.

imdb Puanı : 7,8

Tür : Aksiyon,Macera,Bilim Kurgu

 

 

 

 

 


4-Güzel Ülke – Sweet Country

Çiftlik sahibi olan Harry siyahi işçilerini kovar ve bir süre sonra da kendisi ölü olarak bulunur. Bunun üzerine bir grup avcı yollara düşer ve Sam’i avlamak için seferberlik başlatırlar.Çok şahane bir film izlemenizi tavsiye ediyorum.

imdb Puanı : 7,3

Tür : Aksiyon,Macera

 

 

 

 

 

 


5-Taş Devri Firarda – Early Man

2018 animasyon filmi olarak şunu izleyebilirsiniz.Kabilesiyle birlikte ilkel bir hayat yaşayan genç büyük bir gürültü ile korkarak saklanmış bir şekilde kendilerini bulduklarında hiçbirşey anlayamazlar. Dünya’dan daha doğrusu diğer insanlardan ayrı yaşadıkları için bronz çağına geçildiğini bilmemektedirler. Yaşadıkları ormandanda Kralın zoru ile atıldıklarında çok yanlız ve çaresiz hissedecekler kabile halkına evlerini geri almak için söz vereceklerdir.

imdb Puanı : 6,3

Tür : Animasyon

 

 

 

 

 


6-Tom Raider

Babasının ortadan kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındaki Lara küresel ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi reddetmiş ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra’da bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır. Ancak ortaya çıkan yeni bir antik eser sonucu babasının kayboluşunu araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyaret eder: Japonya kıyılarında bir yerde bulunan gizemli bir adadaki bir mezar.

imdb Puanı : 7,7

Tür : Aksiyon,Macera

 

 

 

 

 


7-Yok Oluş – Annihilation

Büyük ve gizemli bir ormanlık bölegede paranormal hareketler farkedilecektir. Çok farklı insanların farklı şeylere şahit olduğu olaylar neticesinde hükümet konuyla ilgili gerekli araştırmayı yapmak üzere ekip gönderip birdaha o ekipden haber alamayınca o alanı tüm insanlığın iyiliği için karantina bölgesi ilan etmiş ve yıllar yıllar geçmesine karşın oraya kimse ayak basmaya cesaret edememiştir. Daha öncesinde o alanda insanlara ait olan kalıntıları ise doğa üstünü örterek yoketmiştir.

imdb Puanı : 7,6

Tür : Aksiyon,Macera,Fantastik

 

 

 

 


8-Labirent 3 Son İsyan – Maze Runner 3 The Death Cure

Ekranlardan hd film görüntüsünde izleme fırsatını yakaladığınız Maze Runner 1 ve 2 filmlerinin üçüncüsünde yani üçlemenin son filminde Thomas kaçak Gladerlere bu defa en son ama en tehlikeli görevde liderlik edecek. Thomas ve yanındakiler arkadaşlarını kurtarmak için efsanevi Kayıp Şehri’ne gizlice girmek zorundalardır. Burası aslında eşi benzeri olmayan ölümcül bir labirenttir. Bu labirentten canlı kurtulan kişi Gladers’lerin labirente ilk girdiklerinden bu yana aradıkları sorunun yanıtını bulacaktır.

imdb Puanı : 7,1

Tür : Bilim Kurgu,Macera

 

 

 

 


9-Sessiz Bir Yer – A Quiet Place

Çok iyi bir korku filmi olarak bunu tavsiye ediyorum.Anne baba ve iki çocuklarının yaşadığı kimselerin olmadığı ıssız bir yerde bulunan evlerinde yıllardır hiç birbirleriyle konuşmamakta ses yapmamaktadırlar. Bunun tam olarak nedeni konuşamıyor olmaları değildir . Ailelerin çocuklarından gizledikleri bişey vardır öyleki evde ses yapacak hiçbirşey yoktur. Çocukları da bu şekilde dış dünyadan izole bir şekilde büyütmektedirler. Birgün çocuklar oyun oynarken yanlışlıkla lambayı devirerek ses çıkmasına neden olacak.

imdb Puanı : 8,1

Tür : Korku,Gerilim

 

 

 

 


10-12 Güçlü Adam – 12 Strong

İkiz kuleler saldırısına ilk karşı saldırıyı düzenleyen Özel Kuvvetlerden, Yeşil Berelilerin gerçek hayat hikayesinin anlatıldığı 12 strong filminde; Mitch henüz tatil iznini almıştır ve eski takımını da tamamen dağıtmıştır. Mitch ve ailesi yeni bir eve taşınmaya ve yeni bir hayata başlamaya hazırlardır. Ancak tam da yeni evlerine taşınacakları gün Mitch, İkiz Kulelere saldırı yapıldığını televizyondan görür ve bunun üzerine kendini tutamaz ve hemen orduya dönmek ve takımını yeniden toplamak için harekete geçer.

imdb Puanı : 7,0

Tür : Aksiyon

 

 

 

 


11-Derren Brown Manipülasyon – Derren Brown The Push

Belgesel türündeki türkçe dublaj yayınlanan filmde Derren Brown’un uzmanlık alanı zihin kontrölü ve bununla bağlantılı Manipülasyon teknikleridir. Tam olarak insanların zihinlerini nasıl kontrol altına alınabileceğini yapacağı manipülasyonlar ile nasıl sıradan bir insanı gerçekten normalde vermeyeceği kararlara yapmayacağı eylemleri yaptırabileceğini deneysel bir şekilde gözler önüne sermektedir.

imdb Puanı : 7,7

Tür : Belgesel

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zafer dedi ki:

    Çok süper olmuş daha fazlasını istiyoruz