MaviPortal.Net | Türkiye'nin Online Portalı

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

iPhone’daki Hatalı Alışkanlığımız

21.07.2017
59
iPhone’daki Hatalı Alışkanlığımız

Biz iPhone kullanıcılarının alışkanlık haline getirdiğimiz “Uygulama Kapatma” hareketinin gereksiz olduğu öğrenildi. Apple uzmanı John Gruber bu hareketin iPhonede daha çok enerji harçadığını söyledi.

iPhonede sürekli olarak arkaplanda açık olan uygulamaları kapatarak enerji tasarrufunun tam tersi daha çok enerji kullanımı sağlıyormuşuz. Uzmanlar arkaplanda açık kalan uygulamaların açık yada kapalı kalmasından hiçbir farkın olmadığını aktardı.Apple uzmanı John Gruber uygulamaların kapatılmasına gerek olmadığını söyledi.

[infobox color=”#ededed”]”iOS sistemi arka plandaki uygulamaların donacağı(RAM kullanmadan) şekilde dizayn edildi. Programı geri açtığınız anda tekrar çözülür ve kaldığı şekilde kullanılmaya devam eder. Bu nedenle arka planda çalışan uygulamalar cihazın performansını etkilemez. Hatta dondurulmuş bir uygulamaya geçiş yapmak onu yeniden açmaktan daha az enerji gerektirir. ”[/infobox]

Apple uzmanları tarafına uygulamaların kapatılması hakkında sorulan bu soruda cevap olarak; Uygulamaların kapatılması yada açık kalmasından bir fark olmadığı aksine uygulamaların yeniden açılmasında daha çok enerji harcandığı aktarıldı.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.