MaviPortal.Net | Türkiye'nin Online Portalı

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Minecraft’a Yenilikler Geliyor

13.06.2017
83
Minecraft’a Yenilikler Geliyor

Dünyanın en çok oynanan sandbox oyunlarından biri olan Minecraft oldukça ilginç yeniliklerle karşımıza çıkacak. E3 2017 öncesinde kendi özel etkinliğini düzenleyen Microsoft, Minecraft için gelecek planlarını da açıkladı.

Yapılan Minecraft sunumunda en çok dikkat çeken nokta ise 4K çözünürlük destekli yüksek kaliteli grafik paketi oldu. Minecraft 4K sürümü kulağa oldukça garip geliyor; hele ki seneler önce çıkmış, basit piksellerden oluşan grafiklere sahip olan bir oyun için. Zaten Minecraft’ın da grafik kalitesini ön planda tutan bir oyun olduğu söylenemezdi. Minecraft, daha çok içerik zenginliği ve oyunculara sunulan özgürlük ile ön plana çıkıyordu. Yinede oyunu daha kaliteli grafiklerle oynamak isterseniz bu paket ilginizi çekebilir. Super Duper Graphics Pack adı verilen paketin önümüzdeki sonbahar aylarında hazır olacağı duyuruluyor.

Minecraft’a böyle bir yeniliğin ekleniyor oluşunun sebebi ise Microsoft’un yeni 4K destekli oyun konsolu Xbox One X‘i tanıtmış olması. Çok sayıda  Xbox One X’te 4K çözünürlüğü destekleyecek, Minecraft ise bu oyunlardan geri kalmayacak.

Minecraft için düşünülen bir diğer yenilik ise bütün platformların birbirine bağlanacak olması. Yani Minecraft’ı telefonlarında, tabletlerinde, bilgisayarlarında veya oyun konsollarında oynayan oyuncular birlikte Minecraft oynayabilecekler. Ayrıca oyuna her oyuncuya açık pazar yeri de eklenecek. Bu sayede oyuncular inşa ettikleri eşyaları alıp satabilecekler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.