MaviPortal.Net | Türkiye'nin Online Portalı

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Watsapp’ta engellendiğinizi nasıl öğrenebilirsiniz?

02.07.2018
37

2010 yılında kurulan WhatsApp o tarihten günümüze yeni özelliklerle kullanıcılarının şikayet ve taleplerine yanıt vermeye devam ediyor. Kişinin telefon rehberini kullanan uygulama üzerinden engelleme işlemi de yapılabiliyor. Peki WhatsApp üzerinden engellendiğinizi düşünüyorsanız gerçeği nasıl anlarsınız? İşte size engellendiğinizi anlamanız için birkaç taktik..

Watsapp’ta engellendiğinizi nasıl öğrenebilirsiniz?

Akıllı telefonlar için geliştirilen mesajlaşma platformu WhatsApp hem mesajlaşma hem de internet üzerinden arama yapılabilen bir uygulamadır. Bir numarayı telefon rehberinize kaydettiğiniz anda o kişi hakkında bilgi edinmeye başlarsınız. Tabi o kişinin WhatsApp kullanıcı olması gerekir. Bu bilgiler; son görülme saati, anlık hikaye paylaşımlarıdır. Karşı taraf sizi eklemese de siz bu bilgileri edinebilirsiniz. Peki engellendiğinizi nasıl anlarsınız? Whatsapp’tan engellendiğini anlamanın net bir yolu yoktur ancak birkaç ipucuyla bunu anlamaya çalışabilirsiniz…

WHATTSAPP’TA ENGELLENDİĞİNİ ANLAMANIN YOLLARI

WhatsApp telefon rehberinizde ekli ve uygulamayı kullanan herkesin çevrimiçi olduğu bilgisini paylaşır. Eğer biri sizi engellerse onun çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz. Tabi bu WhatsApp kullanıcısının çevrimiçi görünme özelliğini kapatmış da olabilir. Çevrimiçi görünmeme ile beraber kişinin fotoğrafı da sizin WhatsApp hesabınızda görünmez. Ayrıca yazdığınız hiçbir iletiye karşılık mavi tik yanmaz ve okundu bilgisi alamazsınız. Çünkü engellenirseniz yazdığınız hiçbir mesaj karşı tarafa iletilmez. Eğer tüm bunları yaşıyorsanız engellenmiş olma olasısınız yüksektir ama bunu %100 anlamanın yolu yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.