MaviPortal.Net | Türkiye'nin Online Portalı

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yerli Mobil Oyuna ABD’den Ödül

29.06.2017
120
Yerli Mobil Oyuna ABD’den Ödül

Yerli mobil oyun olan ve  dünyada 60 milyon kişinin oynadığı Recontact: İstanbul oyununa ABD‘de Los Angeles New Media Film Festivali’nde ödül kazandı.

Geliştiriciliğini Can Aksoy’un, tasarımını ise Eray Dinç’in yaptığı oyun, İstanbul sokaklarında güvenlik kameralarının çektiği görüntüler eşliğinde, eşkali verilen şüphelilerin tespit edilmesini hedefliyor. Oyun içi konumlar Eminönü, Taksim, Galata, Beyoğlu, Sultanahmet ve Haliç gibi semtlerde geçmekte, oyunun 10 farklı seviyeden oluştuğunu söyleyen Dinç, oyunda kalabalıklar içinde gittikçe zorlaşan şartlara karşı mücadele edildiğini ve oyunculara biraz polisiye, biraz da bulmaca hissinin verildiğini söyledi.

Türkçe olmasının yanı sıra Çince, İngilizce, Almanca, Japonca, İtalyanca, Rusça gibi dillere de destek verildiğini belirten Dinç, oyunun 150’den fazla ülkede büyük bir beğeniyle oynandığını söylüyor. “Dünya genelinde 60 milyonu aşkın oyunsever, İstanbul sokaklarını gezerek bu oyunu sanal ortamda oynuyor. Oyunu en çok Çinliler beğendi. Şu anda yaklaşık 22 milyon Çinliye ulaştık. Oyunu 12 milyon Rus, 4 milyon da Endonezyalı oyunsever oynuyor. Amerika kıtasında da ciddi bir beğeni aldık.” diyen Dinç, başarılarını küresel çapta da her geçen gün üzerine koyarak sürdürüyor olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi

.

Oyun Geliştiricisi Dinç Son Olarak Şunları Aktardı..

“Oyun, 2015 yılında Apple tarafından Türkiye’nin en iyi mobil oyunu seçilmişti. 2016’da da 153 ülkede en iyiler arasına girmişti. Oscar, HBO, Grammy’s, Marvel’dan oluşan festival jürisi karşısında da hem Türkiye’yi temsil ettik hem de en iyi uygulama ödülünü kazandık. Geleceği İstanbul’la kodladığımız için mutluyuz. Dünyada oyunların genelde animasyon ağırlıklı olması ve ilk defa bir mobil oyunda video sanatının kullanılması bize ödül kazandırdı.”

OYUNU OYNAMAK İSTİYORSANIZ LİNKE TIKLAYIN..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.